فرم ورود


عضو نیستید ؟


برای استفاده از امکانات سایت و دریافت کارت باشگاه مشتریان گیلانک میبایست عضو شوید

+ عضویت در گیلانک

شیرینی های آبرود

شیرینی های آبرود

در یکی از مقالات قبلی به معرفی کلی شیرینی سرای آبرود و تاریخچه آن پرداختیم، در این مطلب به بررسی کیفیت و ویژگی شیرینی های این فروشگاه می پردازیم. 

امروزه یکی از مشکلاتی که مردم با آن روبه رو هستند و مانع مصرف شیرینی جات می شود مشکل قند خون است و طبیعتا برای حل این مشکل در وهله اول باید مصرف قند را پایین آورد. یکی از راه هایی که می تواند در رفع این مشکل مفید واقع شود مصرف مواد غذایی است که قند کمتری در خود دارند، حتی شیرینی هایی که به نوعی کم شیرین هستند.
در یکی از مقالات قبلی به معرفی کلی شیرینی سرای آبرود و تاریخچه آن پرداختیم، در این مطلب به بررسی کیفیت و ویژگی شیرینی های این فروشگاه می پردازیم. ابتدا به یکی از ویژگی های مهم شیرینی های آبرود که موجب می شود نگرانی زیادی من باب قند زیاد شیرینی ها نداشته باشید اشاره می کنیم. نزدیک به 90 درصد شیرینی های آبرود کم شیرین بوده و این ویژگی باعث شده تا افراد زیادی مایل به خرید این شیرینی ها شوند. البته طبیعی است تعدادی هم علاقه ای به کم شیرین بودن ندارند و شیرینی زیاد را دوست می دارند. 
دلیل پر فروش بودن شیرینی های خشک این فروشگاه هم همین مسئله کم شیرین بودن است. اما حدود 10 تا 15 درصد شیرینی های خشک دارای شیرینی زیاد هستند تا نیاز تمام مردم برطرف شود.
از ویژگی های دیگر شیرینی ها استفاده زیاد از مغزدانه ها مانند گردو، بادام و ... در مواد تشکیل دهنده شان است. می توان گفت اغلب شیرینی های موجود مغزدار هستند. به عنوان یک نمونه پر فروش می توان از شیرینی گاتا نام برد. گاتا یک شیرینی گرد بزرگ است که در تهیه آن از کره طبیعی و مغز گردو استفاده شده و یکی از شیرینی های سنتی روسی است. دیگر شیرینی های پر فروش هم دونات و دانمارکی هستند که معمولاً تا غروب تمام می شود. 

گاتا

دونات

دانمارکی

در رابطه با شیرینی های تر هم نکاتی وجود دارد که می تواند جالب توجه باشد. اولین نکته در مورد خامه است که یکی از مواد اصلی تشکیل دهنده شیرینی های تر می باشد. خامه استفاده شده برای این شیرینی ها درجه یک و صد در صد طبیعی بوده که از کیفیت بالایی برخوردار می باشد.

شیرینی تر

محصولات دیگر

حدود 90 درصد سوغاتی های شهر های دیگر ایران نیز در آبرود موجود است؛مانند سوهان، گز، نقل، نان برنجی و بسیاری موارد دیگر که از بهترین برند ها هستند. در این بخش محصولاتی وجود دارد که انحصارا در شیرینی آبرود عرضه می شود. مورد اول نان برنجی اصیل و محلی کرمانشاه است که به صورت خانگی پخت می شود. مورد دوم حلوای مجلسی است که از برند هانی تاپ می باشد که در حال حاضر فقط در این فروشگاه عرضه می شود.


جمع بندی 
با توجه بر مطالب ذکر شده به جرأت می توان گفت شیرینی آبرود یکی از بهترین شیرینی سراهای رشت بوده که با استفاده کردن از مواد اولیه مرغوب محصولات با کیفیتی به شما عرضه می کند.