فرم ورود


عضو نیستید ؟


برای استفاده از امکانات سایت و دریافت کارت باشگاه مشتریان گیلانک میبایست عضو شوید

+ عضویت در گیلانک

هوشمند سازی ساختمان isparo

بیشتر در مورد تاریخ کفش ها بدانیم

بیشتر در مورد تاریخ کفش ها بدانیم

استایل های مختلف کفش ها از کجا آمده اند؟
استایل هایی که کفش های ما دارند فقط از تخیل طراحان به وجود نیامده اند . در این مطلب به این مسئله می پردازیم که کفش های محبوب ما چه شد که به دنیای مد وارد شدند؟

ابتدا به یک سری مطالب فرعی می پردازیم که هم مرتبط است و هم جالب.

تا سال 1830 تفاوتی بین کفش های چپ و راست وجود نداشت. این تفاوت را یک کفاش فرانسوی کشف کرد و فهمید که هر کدام از پاهای ما کفش مناسب خودش را می طلبد. موضوع دیگری که خیلی می تواند جالب باشد این است که در سال 1910 محدودیت هایی برای پاشنه کفش وجود داشت تا عفت عمومی جامعه حفظ شود. در آن زمان پاشنه بلند تر از 8 سانت خطری جدی برای جامعه به حساب می آمد.

صندل های بندی

ابتدا به صندل ها می پردازیم. تاریخچه استفاده از آن ها به دوران مصر باستان بر می گردد. دورانی که مردمان پوششی از جنس پاپیروس به پای خود می کردند. از اولین کفش های واقعی که خیلی سرسختانه باقی ماندند و وارد دنیای مد شدند همین صندل ها هستند. اگر به رژه برند ها نگاهی بیندازیم این صندل ها را به پای مانکن ها خواهیم دید که حتی چهره های محبوبی مانند کیت موس از زمره افرادی است که پوشیدن این مدل صندل ها را در تابستان بسیار دوست می دارد. می توان گفت این صندل ها همان چیزی است که رومی های باستان برای استفاده نظامی طراحی کرده بودند.

صندل های بندی

کفش های نوک تیز مربوط به قرون وسطی

این نوع طراحی را می توان در کفش های برند لوکس پرادا دید. بلندی پاها در قرون وسطی با جایگاه اجتماعی افراد رابطه مستقیم داشت و کفاشان هم سعی می کردند کفش هایی تولید کنند که نوک بلند دارند. امروزه هم می توان این مدل کفش ها را به وفور مشاهده کرد اما با طراحی های بسیار معقولانه تر از قرن 15.

کفش های نوک تیز مربوط به قرون وسطی

کفش های شیک قرن 18

در حدود سال 1700 زنانی که ثروتمند بودند زیاد از خانه خارج نمی شدند. آنها معمولا کفش های راحتی از جنس ابریشم داشتند که و خانه به پا می کردند که به صورت کاملا ظریف تزئین شده بودند . این کفش ها واجد جلدی چرمی هم بودند که هنگام بیرون رفتن از خانه آنها را به پا میکردند. مانولو بلانیک ، طراح معروف کفش در سال 2006 برای فیلم آنتوانت به باز آفرینی کفش های این دوره پرداخت.

کفش های قرن 18

بوت های بارانی

برای بار اول در سال 1817 این کفش ها را یک دوک انگلیسی به نام ولینگتون پوشید. آنها اولین کفش های کائوچویی به این سبک بودند. با این وجود مسبب محبوبیت این کفش ها ستاره هایی مانند کیت موس بودند. مهم ترین برند تولید این نوع کفش برند هانتر است.

بوت های بارانی

این مطلب ادامه دارد ...